Web sitenize nasıl daha fazla organik trafik çekebilirsiniz?

Soru: Web sitenize nasıl daha fazla organik trafik çekebilirsiniz?

Cevap: Blog içeriği.

Blog içeriğiniz için en iyi SEO yöntemlerini uygulayarak, web sitenize sürekli bir trafik akışı sağlarsınız.

Peki en iyi yöntemler nelerdir?

Hedef Anahtar Kelime Araştırması

Anahtar kelime hedefleme ve araştırma, bir blog yazısının başarısında büyük rol oynar.

Araştırmalar, duyguları tetikleyen anahtar kelimeleri içeriğe eklerseniz dönüşüm oranınızın neredeyse % 12,7 oranında artırabileceğini göstermiştir. Araştırmanızı uygularken bunu göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Hedef Anahtar Kelime Araştırması

Her blog, sıralamak istediğiniz anahtar kelimeler etrafında yapılandırılmalıdır ve ideal olarak bunlar uzun kuyruklu anahtar kelimelerdir. Uzun kuyruklu anahtar kelimenizi başlık içinde ve H2 başlıklarınızdan birinde kullanın. Başlık, blogunuzun genel değerini açık ve ilginç bir şekilde özetlemelidir.

Başlığınızı yazarken, hedeflenen ana anahtar kelimenizi ilk 60 karaktere dahil etmeniz önemlidir. Google’ın SERP’lerinin sınırını belirlediği yer burasıdır.

Blog yayınınızı yazarken, anahtar kelimeleriniz parça boyunca organik bir şekilde görünmelidir. Bir paragrafın ana fikrini bir cümlede özetleyebilmelisiniz.

Her paragraf için bir veya iki hedeflenen anahtar kelime ekleyin. Bu, sayfanın organik görünmeye devam ederken daha fazla yüksek sıralama almasını sağlar.

Dahili Gönderilere Bağlantı

Google, daha fazla gelen bağlantıya sahip sayfalara, özellikle üçüncü taraf siteler tarafından referans verilen sayfalara öncelik verir. Bu, arama motoruna içeriğinizin geçerliliğini ve alaka düzeyini gösterir.

Aynısı sitenizdeki dahili bağlantılar için de geçerlidir. Yalnızca mevcut blogunuzun SEO değerini artırmakla kalmaz, aynı zamanda daha önce yazdığınız içeriği de iyileştirir. Ayrıca, web sitenizdeki trafiği tutma konusunda zincirleme etkisi vardır. SEO’ya yardımcı olur, çünkü kullanıcılar sitenizde ne kadar çok zaman geçirirse, içerik o kadar alakalı görünür.

Dahili Gönderilere Bağlantı

Dahili bağlantıların eklenmesinin son bir yararı, okuyucuların farklı içerik parçaları arasındaki ilişkileri anlamalarına yardımcı olurken, aynı zamanda eski blog yayınlarına yeni trafik çekebilmesidir.

Mevcut İçeriği Yeniden Kullanın

Mevcut içeriği güncellemek, kullanım ömrünü uzatabilir. Aynı zamanda, çalışmanızın faydalarını daha uzun bir süre boyunca elde edeceğiniz anlamına gelir.

Mevcut içeriğe bağlantı vermek, blog yazılarınızın otoritesini artırır.

Mevcut içeriği yeniden kullanmanın ve eski içeriği kaldırmanın, SEO stratejinizin önemli bir bölümünü oluşturabileceğini unutmamak önemlidir. Bunun nedeni, yeni içerik oluşturmanın organik olarak geliştirilmesinin zaman alabilmesidir, bu nedenle mevcut içeriği güncellemek, yeni bir parça yazmaktan daha hızlı sonuçlara ulaşabilir. Bu aynı zamanda SERP'i daha hızlı sıralamada ve ziyaretçi sayısını artırmada zincirleme bir etkiye sahiptir.

Resim ve Video Ekleyin

Çoğu arama motoru ve özellikle Google’ın algoritması, ilgi çekici içeriği vurgular. Resimler ve videolar bunun büyük bir parçasıdır. Multimedya içeriği düz metinden çok daha fazlasını başarırken aynı zamanda okuyucuya (ve arama motorlarına) içeriğinizle ilgili bağlamsal bilgiler sağlar.

Paragraflar arasına resim eklemek, metin bloklarını böler ve yazıyı estetik açıdan daha hoş hale getirir, ancak aynı zamanda anahtar kelime optimize edilebilir etiketler aracılığıyla sayfanın arama motorlarına görünürlüğünü artırarak bunun ötesine geçer. Hedef anahtar kelimeler, resim alt özniteliğinizde ve dosya adlarınızda kullanılmalıdır.

Resimleri SEO için optimize etmenin birkaç temel unsuru vardır

Resimleri SEO için optimize etmenin birkaç temel unsuru vardır.

Resimler her zaman yüksek kalitede ve uygun boyutta olmalıdır. Görüntü boyutunu küçülterek, sayfa yükleme sürelerini azaltabilir ve ziyaretçi kullanıcı deneyimini iyileştirebilirsiniz. Araştırmalar, 4 ziyaretçiden 1’inin yüklenmesi dört saniyeden uzun süren bir web sitesini terk edeceğini gösterdiğinden, bu SEO ve hemen çıkma oranları için bir anahtardır. Bilginin neredeyse anında mevcut olduğu bir dünyada, aramalardaki bir sonraki bağlantının daha hızlı erişileceğini bilirlerse çok az kişi sitenizin yüklenmesini bekleyecektir.

Sonuçta, alakalı ve ilgi çekici içerik sağlamak, herhangi bir blogun temel hedefidir. Bu ipuçları, daha fazla kişinin içeriğinizi ziyaret edebilmesi için, arama sonuçlarında daha yukarıya taşımanıza yardımcı olabilir.

SEO stratejiniz için daha fazla bilgi edinmek veya Seo uzmanlarımızdan biriyle konuşmak için lütfen bizimle iletişime geçin.