SEO Hizmeti Firmama Ne Kazandırır?

SEO’nun temel amacı, şirketinizin web sitesini Google ve benzeri arama motorlarının birinci sayfasında üst sıralara taşımaktır. Bu dijital pazarlama tekniğinin hedefi, sitenize potansiyel müşterileri çekmek ve marka bilinirliğinizi artırmaktır. Search Engine Watch‘un raporuna göre, Google’daki bir numaralı arama sonucu arama trafiğinin %33’ünü alıyor. İkinci sıradaki ise yaklaşık %18 tıklama alıyor. Bu istatistik kesinlikle gözardı edilmemelidir çünkü siteniz Google arama sonuçlarında bir numarada yer alıyorsa, potansiyel müşterilerin rakibinizden önce sizi ziyaret etme olasılığı daha yüksektir. Ayrıca, sitenize ne kadar çok trafik gelirse, iş hacminiz buna paralel olarak büyüyecektir.

SEO projeleri, sitenizin görünürlüğünü artırmak için içerik pazarlaması ve diğer teknik süreçlerle birlikte yürür. Sitenizin yüklenme hızından içerik kontrolüne kadar onlarca faktör, titizlikle gözden geçirilmeli ve arama motorlarının talep ettiği standartlara kavuşturulmalıdır. Çok iyi bir içeriğe sahip olsanız dahi hiç bir kullanıcı sayfanızın açılmasını 15 saniye beklemeyecektir. Yüklenmeyen bir kaç görsele veya kırık linklere sahip bir web sitesinin Google tarafından cezalandırılacağına emin olabilirsiniz.

SEO hizmetinin maliyeti, hedeflerinize ve stratejilerinize bağlı olarak değişkenlik gösterir. Hizmet verdiğiniz sektördeki rekabet maliyeti belirleyen temel unsurdur. Bilinirliği yüksek bir e-ticaret platformu ile orta ölçekli bir firmanın, arama motoru optimizasyonundan beklentileri mutlaka farklı olacaktır. İçerik üretimi, site içi teknik seo çalışmaları, Off-Page seo diye adlandırdığımız backlink hizmetleri maliyeti belirleyen diğer unsurlardır. “Seo Hizmet Paketi” olarak adlandırılan ve düşük ücretlerle satın alabileceğiniz “maskaralıklardan” uzak durmanızı özellikle tavsiye ederiz. Dünyanın en akıllı algoritmasını 300 – 500 TL’ye satılan paketlerle “manipüle” edebileceğinizi düşünüyorsanız, karar sizin!

Web sitenizle ilgili içeriği, anahtar kelimeleri ve raporları değerlendirmek için SEO ajansınızla yakın çalışmalısınız. Profesyonel bir ajans her zaman sıralamalarınızı iyileştirmeye çalışacak ve size ek anahtar kelimeler ve diğer stratejiler hakkında yeni öneriler sunacaktır. İyi bir seo projesi yaklaşık 2-3 hafta içerisinde olumlu sinyalller göndermeye başlayacaktır. “Olumlu sonuçlar için 6 – 9 ay beklemeliyiz” söylemi kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Beklentilerinizi açıkça dile getirmeli ve çalışmanın sonuçlarını mutlaka bir takvime bağlamalısınız.

NextPage olarak sorumluluk aldığımız her projede somut hedefler ortaya koyuyoruz. Belirlenen süre içerisinde hedefe ulaşmak ve zirvede kalmak en büyük önceliğimizdir.